Jdi na obsah Jdi na menu

Imrichovi v Prušánkách

Osedlý Jiří Imrich, který zemřel 12.1. 1703, a dne 7.2.1706 zemřelá Marina Imriška - vdova, jsou nejstarší zápisy o dospělých osobách s příjmením Imrich .Tyto nalezené zápisy nabízí, že jsou to předci všech Imrichů z Prušánek. Ale důkaz chybí. Věk u úmrtí se ještě neuváděl a neexistují zápisy o křtu dalších dvou nalezených Imrichů.

Jsou to Řehoř Imrich (1657?-1735) a Jiří Imrich ( 1670?-1725), roky narození jsou odvozené z uvedeného věku u úmrtí, tedy údaj často dost nepřesný.
Jaký byl vztah prvních tři nalezených dospělých Imrichů, přesně nezjistíme. Jsou Řehoř a Jiří bratři, jsou syni Jiřího, který zemřel v roce 1703 ? Nebo je tento Jiří jejich bratranec?
Ale určitě jsou Řehoř a Jiří nejstarší nalezení předci všech Imrichů, původem z Prušánek. Jsou zakladatelé dvou větví Imrichů - větve Řehoře a Jiřího.
 
Kde žili jejich potomci v letech 1754 -1848 je uvedeno v publikaci Prušánky, vinařská obec Podluží, tabulka držitelů usedlostí za str.84. Zde jsou i pozdější popisná č. domů.
V roce 1754 je již v Prušánkách pět   Imrichů - Martin, Jan, Jiří, další Jiří a Josef, kteří jsou uživateli usedlosti.
 
Počet rodin Imrichů stále vzrůstal. Byli to půlláníci, čtvrtláníci, domkáři i podruzi, a proto se ještě dnes v Prušánkách příjmení Imrich vyskytuje.
 
Prušánky, vinařská obec Podluží. Brno-Prušánky 1999, s.84
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář